CzywNowejWsiGłubczyckiejpołącząścieżkipieszo-rowerowe?WszystkozależyodANR

Administrator  
Odsłony: 1435  
W Nowej Wsi Głubczyckiej chcą stworzyć trzecią ścieżkę pieszo-rowerową wraz ze sprzętem do ćwiczeń. Miałaby ona połączyć dwie już istniejące.
Problem polega na tym, że ma powstać na działce, którą dysponuje Agencja Nieruchomości Rolnych, a ta przed przekazaniem gruntu wymaga od samorządu spełnienia szeregu proceduralnych gwarancji. 

- Niektóre - jak źródła finansowania, na tym etapie są właściwie niemożliwe do wskazania - przekonuje Adam Buchaniec, sołtys Nowej Wsi Głubczyckiej

- Jeżeli działka nie jest naszą własnością, nie jest własnością samorządu gminnego, to ciężko przygotowywać ogólny projekt zagospodarowania, czy źródła finansowania. Mamy nadzieję jednak, że jeżeli przedstawimy ogólną koncepcję, to działka zostanie przekazana gminie, a następnie sołectwu. Myślę, że gdybyśmy otrzymali tę działkę, to byłoby to z korzyścią dla tego terenu. Ta działka jest zalesiona. Nie chcemy za bardzo w nią ingerować. Plan jest taki, że bardziej będzie to rewitalizacja. Zachowamy rodzime gatunki roślin, a oprócz tego jeszcze przyozdobimy ją w nowe. Tak, żeby sprzęt do ćwiczeń nie psuł ogólnego wrażenia - dodaje sołtys. 

Koszt stworzenia ścieżki pieszo-rowerowej o długości 300-400 metrów wraz ze sprzętem do ćwiczeń ma wynieść około 120 tysięcy złotych. Poprzednie dwie ścieżki powstały dzięki pieniądzom mieszkańców wsi i funduszu sołeckiego.

Zrodlo:Radio Opole